خمیردندان مخصوص کامپوزیت

اگر هدف شما موفقیت در فرآیند کامپوزیت و لمینت دندان است. پس در این صورت باید توجه زیادی به بهداشت دهان و دندان داشته باشید. متاسفانه، بعضی از محصولات خمیر دندان مناسب دندان های کامپوزیت و لمینت نیستند و بر عکس اثرگذاری مثبت، می‌توانند تخریب دندان‌های شما را نیز به دنبال داشته باشند.

در نگاه نخست، بهترین کار برای حفظ استحکام دندان‌ها، بهره بردن از خمیر دندان مناسب و استفاده نکردن از محصولاتی است که حاوی مواد ساینده هستند. زمانی که شما اقدام به مسواک زدن دندان‌هایتان می‌کنید، این مواد ساینده منجر به ساییدگی مینای دندانی می‌شوند و در عین حال، می‌توانند مواد ونیر دندانی را نیز از بین ببرند.

همچنین، در صورتی که سلامت دندان‌ها و نگهداری از کامپوزیت دندان و لمینت برایتان اهمیت داشته باشد، بهتر است از به کار بردن محصولات سفید کننده دندان خودداری کنید.

یک خمیر دندان خوب باید حاوی فلوراید باشد. به گفته بسیاری از کارشناسان، فلوراید یک ماده ضروری است که توصیه می شود حتما خمیردندانی تهیه کنید که حاوی فلوراید باشد. فلوراید کلسیم را تثبیت می کند و بنابراین مینای دندان را در برابر اسیدها و باکتری هایی که باعث ایجاد حفره می شوند، محافظت می کند. فلوراید همچنین باعث جذب مواد معدنی در دندان می شود.

درکل خمیردندان صرفا برای دندان های کامپوزیت شده وجود ندارد و باید از خمیر دندان حاوی فلوراید و بدون مواد ساینده استفاده شودحتما بعد از مصرف چای و قهوه و مواد خوراکی رنگی با آب شستشو داده شود و سپس مسواک کنید و در نهایت از نخ دندان مناسب استفاده شود.

6 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید ؟ *