مسواک زبان

یکی ار ابزارهای جهت بهداشت زبان مسواک زبان نام دارد که این وسیله جهت بهداشت زبان مورد استفاده قرار می گیرد. برای بهداشت زبان، زبان خود را تمیز کنید تا از بوی بد دهان و باکتری خلاص شوید.

برای این کار از یک اسکراب شستشوی دهان استفاده کنید یا مسواکی را تهیه کنید که زبانشویه دارد. حتی می توانید از خود مسواک برای شستشو ی زبان استفاده کنید، به خوبی زبانشویه عمل نمی کند اما نتیجه بخش است.

همیشه باید روی زبان‌تان را مسواک بکشید یا از یک ساینده‌ی زبان استفاده کنید. باکتری و پلاک به زبان می‌چسبند، پس هربار که مسواک می‌زنید، این کار را انجام دهید.

برای انجام درست این کار دو تا سه دقیقه وقت بگذارید. لزوم بهداشت زبان رعایت این نکات می باشد. یکی از علل سفیدی زبان یا زردی آن عدم استفاده از زبان شویه می باشد.

مسواک زبان

فواید شستشوی زبان چیست؟

یکی از مهمترین فواید شستشوی زبان بصورت روزانه رفع بوی بد دهان می باشد و تمیز کردن زبان یک راه حل موثر برای رفع بوی بد دهان است.

شستن زبان، تعداد باکتری های مولد بوی بد دهان را از روی آن کم می کند و همچنین باقیمانده غذاها، قارچ ها و سلول های پوستی مرده از سطح آن از بین می رود همچنین می تواند باعث تجدید حیات جوانه های چشایی شود.

اگر تمایل دارید درمورد مراحل صحیح مسواک زدن بدانید پیشنهاد می کنم بر روی متن لینک داده کلیک کنید.

اگر تمایل دارید دندانهای سفید داشته باشد برای دریافت خدمات بلیچینگ دندان بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

زمان مناسب مسواک زبان

قبل از مسواک زدن، زبان خود را بشویید. انجام این عمل یک بار در روز کفایت می کند.

نحوه انجام به این صورت است که از عقب به سمت جلو روی زبان کشیده می شود، سپس دهان را کاملا آبکشی نمایید.

زمان مناسب مسواک زبان

آیا از دهانشویه می شود برای زبان استفاده کرد؟

دهانشویه‌های معمولی می‌توانند ترکیبات مفید خمیردندان را بشویند و ازبین ببرند.

دهانشویه فقط در شرایط خاص لازم است. درصورتی‌که مشکل لثه داشته باشید، دندانپزشک ممکن است دهانشویه‌ی خاصی برای شما تجویز کند.

پس برای مصرف دهانشویه حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. توصیه به مطالعه مطلب در مورد دهان شویه در همین سایت برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میشود.

پس بطور کلی برای رعایت بهداشت دهان و دندان استفاده از خمیردندان مناسب، دهان شویه، نخ دندان، مسواک مناسب و مسواک زبان مورد نیاز هر فرد می باشد.

همواره  شاد و سلامت باشید

مرکز فوق تخصصی دندانپزشکی دکتر زهرا طهوری فوق تخصص ایمپلنت دندان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید ؟ *