ترس از دندانپزشکی و راهکارهای آن

ترس از دندانپزشکی یا اصطلاح (dental phobia) یکی از مباحث مهم در دندانپزشکی می باشد که موجب مراجعه نکردن بسیاری از افراد به دندانپزشکی و پیگیری نکردن بسیاری از مشکلات دندانی خود می باشد.

جهت رفع این مشکل دو راهکار در پیش روی ماست:

۱.بیهوشی کامل جهت انجام امور دندانپزشکی:

در این متد بیمار کاملا بیهوش شده و دندانپزشک یا تیم دندانپزشکی فعالیت های درمانی خود را انجام می دهند، لازم به ذکر است که هزینه های این متد نسبتا بالاتر از روش دوم خواهد بود چرا که بیهوشی کامل بر روی بیمار اعمال خواهد شد.

۲.بی حسی تا مرز هوشیاری:

در این متد با استفاده از مواد بی حسی بیمار تا حد ممکن به مرز بی حسی برده می شود که همچنان قدرت هوشیاری و همکاری با دندانپزشک خود را دارد.

در کلینیک دندانپزشکی پردیس بنا به درخواست خود بیمار از متد دوم جهت بیمارانی که ترس و هراس از دندانپزشکی را دارند استفاده می شود.

در این روش از ابتدای انجام امور دندانپزشکی دکتر بیهوشی کلیه روند بی حسی را انجام داده و در تمام مراحل و طول درمان حضور خواهد داشت.

اگر خودتان از هرگونه داروی آرام‌بخش استفاده می‌کنید آن را با پزشکتان در میان بگذارید تا از هرگونه مداخله دارویی احتمالی جلوگیری شود.

از شما دعوت می شود در فیلم کوتاه زیر صحبت های دکتر بیهوشی ما را در مورد مبحث ترس از دندانپزشکی و استفاده از بی حسی جهت انجام امور دندانپزشکی را ملاحظه نمایید: