ایمپلنت اندواستال

چند روش برای انجام ایمپلنت دندان وجود دارد. زمانی که بیمار برای حل مشکلات دندانی و رفع مشکل بی دندانی نزد متخصص ایمپلنت مراجعه می کند, متخصص کاشت ایمپلنت این روش را برای بیمار پیشنهاد می دهد. یکی از این روش ها ایمپلنت اندواستیل است.

در ایمپلنت اندواستال، ایمپلنت دندان درون استخوان فک قرار می گیرد و اتصال محکمی در آن به وجود می‌آید. این نوع ایمپلنت دندان معمولاً در روش دو مرحله‌ای ایمپلنت استفاده می‌شود. در واقع این نوع ایمپلنت با جراحی به‌طور مستقیم داخل فک استخوان قرار می گیرد.
درواقع در این نوع روش ایمپلنت اندواستال در استخوان فک کاملاً فرو رفته و دندان را در جای خودش محکم نگه می‌دارد. این نوع ایمپلنت دندان اغلب برای افراد مسن که از دندان‌های مصنوعی استفاده می کنند نیز مناسب است. خوردن و جویدن از این طریق برای این افراد راحت تر شده و آن‌ها می‌توانند از طریق این روش برای محکم شدن دندان‌های مصنوعی خود بهره‌مند شوند.

ایمپلنت اندواستال

ایمپلنت اندواستال دارای چه مزایایی است؟

مهم‌ترین مزیتی که در رابطه با ایمپلنت اندواستال وجود دارد، محکم قرار گرفتن دندان در دهان است به طوری که فرد نگرانی بابت لق شدن دندان نخواهد داشت. ارتباط محکمی که ایمپلنت با استخوان به وجود می‌آورد، چنین مزیتی را شکل می‌دهد. از آن جایی که دندانپزشک این روش را در دو مرحله انجام می‌دهد، زمان کافی دارد تا به دقت ایمپلنت را در دهان محکم کرده و از به وجود آمدن هر نوع مشکلی پیشگیری کند.
روش ایمپلنت اندواستال را می‌توان بهترین روش برای ایمپلنت دندان در نظر گرفت و از آن می ‌توان به عنوان بهترین جایگزین برای دندان‌های مصنوعی یاد کرد.

زمان مناسب برای ایمپلنت دندان اندواستال

یکی از سوالات پرتکرار درباره کاشت ایمپلنت، زمان مناسب برای انجام آن است. ایمپلنت دندان با توجه به زمان کاشت به چهار روش انجام می‌شود.
روش اول: بلافاصله بعد از کشیدن دندان است که به آن ایمپلنت فوری می‌گویند. ایمپلنت فوری در یک جلسه انجام می‌شود. یعنی همان لحظه که دندان خراب را از ریشه در می‌آورند، عمل کاشت ایمپلنت آغاز می‌شود. معمولا در شرایطی از این تکنیک استفاده می‌شود که حفره استخوانی زیر دندان کشیده شده دست نخورده باقی مانده باشد.
روش دوم: انتظار یک تا دو ماهه است. در طول این مدت لثه زمان کافی برای ترمیم اولیه خود را در اختیار دارد. در این تکنیک از  بافت لثه محافظت می‌شود و نتیجه بهتری در مقایسه با ایمپلنت فوری دارد.

مزیت ایمپلنت اندواستیل

روش سوم: انتظار دو تا چهار ماهه. در این روش بین کشیدن دندان و قبل از گذاشتن ایمپلنت اندواستیل، دو تا چهار ماه فاصله قرار دارد. در این مدت امکان ترمیم استخوان وجود دارد و استخوان محکم‌تر می‌شود. علاوه بر این، این فاصله زمانی باعث می‌شود که یک ایمپلنت پایدار و قوی داشته که کاملاً با فک پیوند خورده است.

روش چهارم: انتظار بین چهار تا شش ماه قبل از کاشت ایمپلنت و بعد از کشیدن دندان است. این مدت نیز امکان بهبودی استخوان را فراهم می‌کند. اگر حفره خالی ایجاد شده بر اثر کشیدن دندان تحت تأثیر بیماری‌های مختلف قرار گرفته باشد؛ ممکن است این مدت زمان برای بیمار بسیار مفید باشد.

دندانپزشکی دکتر زهرا طهوری فوق تخصص ایمپلنت دندان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید ؟ *